Porfix.cz

Lidé. zděte!

PORFIX CZ a.s. je přední výrobce pórobetonových tvárnic v ČR. Jeho mateřská společnost, PORFIX - pórobetón, a.s. Zemianske Kostoľany, se může chlubit více než 50letou historií, 13 miliony m3 vyprodukovaného stavebního materiálu a nespočtem realizovaných staveb po celém území bývalého Československa. 

Wpj pro Porfix navrhlo a vytvořilo kompletně nové internetové stránky. Primární cíl? Přehledná moderní prezentace produktů, služeb a značky Porfix na českém i slovenském webu. Starý web byl nepřehledný, některé důležité stránky byly vyloženě "zazděné". V rámci prvotního UX návrhu jsme razantně přepracovali strukturu webu. Za účelem rychlejší navigace jsme také vytvořili čtyři segmentační stránky pro specifické okruhy uživatelů. Tito typizovaní uživatelé se skrz segmentaci rychle dostanou k individuálním klíčovým informacím a vyhnou se nepotřebnému informačnímu šelestu.

 

 Kromě nové struktury webu jsme také přišli s několika novými vychytávkami, které usnadní zákazníkům seznámení se stavebním materiálem. Na seznam produktů jsme přidali interaktivní 3D model rozestavěného domu, na kterém je jasně zřetelné, kde se použije konkrétní pórobetonová tvárnice. Tento model využijí obzvláště individuální stavebníci, kteří staví s Porfixem svépomocí a v nabídce tvárnic se zatím neorientují.

Další novinkou je mapa pro vyhledávání prodejců Porfix. Mapa je vázaná na databázi všech prodejců Porfixu v Čechách a na Slovensku. Vyhledávání podporuje našeptávání i automatickou geolokaci. Vašeho nejbližšího prodejce materiálu najdete doslova jedním kliknutím. U každého prodejce jsou uvedeny základní kontaktní údaje včetně telefonu a www stránky. Kromě prodejců Vám aplikace najde i obchodního zástupce pro daný region. To ocení pracovníci stavebních firem i samotní prodejci.

Nový web je plně responzivní. Za účelem lepší použitelnosti na mobilních zařízeních jsme si také pohlídali jeho datovou velikost. Ačkoliv se jedná o graficky i funkčně náročnější stránky, jejich velikost a dobu načítání se nám podařilo oproti původní verzi ještě zmenšit. Rychlé načítání a responzivita dělá web lépe použitelný pro potenciální zákazníky a také se projeví lepší pozicí v organickém vyhledávání. Kromě nového webu jsme připravili i kompletní vizuální styl pro marketingovou kampaň.

Naší poslední prací pro PORFIX je microsite určená pro celoroční kampaň Poptej PORFIX, která je zejména pro zákazníky, kteří chtějí stavět dům, bungalov a nebo třeba jen zděnou garáž. Zájemce o stavbu vyplní formulář, příloží plány a obratem dostane zpět vypočítanou spotřebu. Pokud začne stavět s PORFIXem, dostane založení stavby zdarma a exkluzivní bonusy v podobě slev na další stavební materiál.

Video

Natočili jsme pro klienta sérii instruktážních videí, které je možné shlédnout na Youtube a na webu Porfix.cz.