HC Stadion Vrchlabí

Nová vizuální identita hokejového klubu odhalena

Během léta jsme pracovali na přísně tajném projektu a jsme nadšení, že konečně můžeme říct, o co šlo. Hokejový klub HC Stadion Vrchlabí potřeboval novou vizuální identitu, která mu pomůže na cestě za skvělými výsledky, a fanouškovské předměty,  které budou příznivci hrdě nosit nejen na zápasy. A tak jsme při příležitosti 15 let od zastřešení zimního stadionu ve spolupráci s vedením klubu změnilli kompletní image a vše odhalili na prvním mistrovském utkání nové sezóny.

Původní grafika využívaná jako logo se v průběhu let neustále lehce měnila, takže komunikace byla nejednotná, značka byla v menších rozměrech nečitelná a náročná na produkci. 

Vytvořili jsme nadčasové logo, které klubu dává nezaměnitelnou tvář. Stylizovaná podoba Krakonoše, který je symbolem vytrvalosti, odhodlání, víry a především regionu středních Krkonoš, kde je tým doma. Zachovali jsme modré odstíny, kterými se klub prezentoval v minulých letech, ale definovali jsme nové brandové písmo ve sportovním stylu. Jako součást rebrandingu vznikly zbrusu nové sady dresů, řada fanouškovských předmětů, propagačních materiálů, vzali jsme z gruntu webové stránky a připravili třeba i jednotné intro pro videa. 

 

Novou klubovou identitu vedení oddílu představilo na prvním mistrovském utkání nové sezóny 2. ligy. Nový branding byl překvapením nejen pro fanoušky, kteří měli hned na zápase možnost vyhrát nové šály a další nezbytné předměty, ale především pro hráče, před kterými se více než dva měsíce práce na nové identitě podařily utajit a do poslední chvíle neměli tušení, jaký dárek do nové sezóny jim vedení klubu chystá. Vše bylo odhaleno najednou, ze dne na den tak hráči nastoupili v nových dresech, byly vyměněny obrovské bannery zdobíci fasádu zimního stadionu, během utkání byl nasazen nový vzhled webu, návštěvníkům byly k dispozici časopisy v novém designu a videokomentář trenérů hned po zápase byl zveřejněn už obrandovaný novým logem. Realizace rebrandingu v terénu proběhla díky nasazení a nadšení všech, kteří o něm věděli, hladce a s perfektním načasováním.

Podívejte se na krátké video z odhalení nové klubové identity.

 

O novém vizuálu HC Vrchlabí napsal například největší hokejový portál hokej.cz.