Dilynakotle.cz

E-shop s díly na kotle

Internetový obchod dílynakotle.cz je naším dlouholetým projektem. Umožňuje zákazníkům koupit nejen nové kotle, ale i náhradní součástky. Jeho majitel plně využívá našich grafických, tiskových i marketingových služeb.

E-shop spatřil světlo světa již v roce 2012 a v říjnu roku 2015 prošel už druhým redesignem, nyní můžete vidět jeho třetí podobu. Na jaře 2016 expandoval i na Slovensko, s tím souvisela naše hlavní práce, vytvoření jazykové mutace a jiné platební měny.


Tento e-shop nabízí náhradní díly na kotle, bojlery, ohřívače a další podobná zařízení a to pro cílového zákazníka, ale i pro servisní techniky. Redesign jsme provedli převážně za účelem zvýšení výkonu e-shopu, zvýšení uživatelské přehlednosti a přizpůsobení se mobilním zařízením.

 

Díky tomu, že se množství položek v e-shopu za poslední dva roky značně zvýšilo, naším hlavním záměrem bylo zlepšit orientaci zákazníka a zjednodušit kategorizaci zboží. Naší novou klíčovou funkcí je filtrování produktů podle typu zařízení. U zboží je možné zvolit výrobce a typ kotle, pro který sháníte náhradní díly. Následně se v katalogu vyfiltrují všechny součástky, které jsou s tímto kotlem kompatibilní. 

V detailu produktu je zobrazeno, kdy zákazník produkt obdrží, objedná-li si ho právě v tuto chvíli. Výpočet počítá s dobou odeslání (víkendy), typem dopravy a cílovou zemí.

Design nového e-shopu je nejen modernější, ale nově i responzivní (přizpůsobuje se mobilním zařízením). A tak si součástky jednoduše objednáte i přes telefon (například, když nemůžete k počítači, protože Vám zrovna teče bojler). 

Měl redesign e-shopu nějaký dopad na jeho úspěšnost? 

Konverzní poměr, tedy pravděpodobnost, že se z návštěvníka stránky stane zákazník, vzrostla o 22,87 %, nárůst objednávek oproti původnímu stavu vzrostl o 118,88 % a tržby se navýšily o 146,78 %. 

Konverzní poměr
elektronického obchodu +22,87 %
Objednávky +118,88 %
Tržby +146,78 %
Průměrná hodnota
objednávky +146,78 %

Názor klienta

V dnešní době není jednoduché najít spolehlivou firmu, která Vám zpracuje kvalitní e-shop a dokáže poradit ohledně online marketingu. S firmou WPJ spolupracuji již třetím rokem a mohu říct, že oni jsou profesionálové, kteří vědí co dělají. Letos byl naplánován redesing našeho e-shopu dílynakotle a i přesto, že jsem se obával reakcí našich klientů, tak výsledek mě mile překvapil. Naši zákaznící si nové stránky pochvalují a to je pro nás ta nejdůležitější zpráva. Prodej dílů na kotle jsme společně dokázali posunout zase o kousek blíže k největšímu e-shopu s náhradními díly v ČR a já jsem rád, že je to právě s týmem WPJ.

Michal Štarman