Plácli jsme si se Sensorem

objednávek za měsíc
150
kompletní
převod dat
realizace
3 měsíce
roční obrat
3,5 milionu

Českého výrobce kvalitního funkčního oblečení asi nemusíme představovat. Každý, kdo se sportu aspoň trochu věnuje, má ve skříni alespoň jeden svršek s logem ruky. Pro nás, vášnivé lyžaře, cyklisty a horaly, to byla velká pocta, vytvořit originální značce z Čech nový shop.


 

Cíl projektu

Sensor má perfektní produkt a byla velká škoda, že ještě v roce 2018 měl zastaralý a neresponzivní shop. Takže náš cíl byl jasný – vytvořit design, na kterém již dokonalý produkt zcela vynikne, půjde ruku v ruce s inovativním know how brandu a samozřejmě umožní návštěvníkům rychle najít to, co potřebují a nakoupit.

 

Design e-shopu

Pro pohodlný nákup i administraci

Z širokého sortimentu, různých vrstev oblečení a specifických materiálů se může nezkušenému zákazníkovi zamotat hlava. Abychom tomu zabránili, zpřístupnili jsme výběr i úplnému začátečníkovi ve světě funkčního oblečení. Přepracovali jsme strukturu sekcí, přidali parametry k produktům, které ve spojení s filtry pomohou zákazníkovi rychle upřesnit výběr. Detail produktu pak nabízí stručné a přehledné shrnutí toho nejdůležitějšího o materiálech a využití oblečení. Šablony s detailem produktu lze editovat z jednoho místa pro všechny navázané produkty.

 

 

Sensor zaměřený na mobilní telefony


Víme, že o nákupu rozhoduje nejen rychlost načtení shopu, ale také jeho responzivita. A vzhledem k tomu, že cílová skupina Sensoru je neustále v pohybu, je snadný nákup z mobilních telefonů velmi důležitý. Proto jsme grafický návrh vytvořili nejprve na mobilní zařízení. Nejen díky tomu je e-shop v mobilu přehledný, práce s filtrováním jednoduchá a konverzní cesta bez komplikací.


 

 

Plynulý přechod ze starého 
shopu na nový

Změnu struktury sekcí zákazníci přijali velmi kladně a rychle si nákupní cestu na novém shopu osvojili, o čemž nás přesvědčilo i testování chování návštěvníků pomocí Smartlook. Všechny důležité informace o zákaznících a objednávkách jsme ze starého e-shopu přenesli do nového, a ten jsme napojili na správu skladu a účetního systém Money S5. Provoz e-shopu nebyl omezen ani na minutu a spuštění proběhlo bez ztrát či zádrhelu. Zákazníci se navíc mohou stát členy nového věrnostního programu, který pracuje jak s bodovým systémem, tak se slevou z obratu.



 

Názor klienta

Na začátku cesty k novému e-shopu sensor.cz bylo přání, aby online obchod s naším funkčním oblečením byl nejen plný vychytávek, které usnadní zákazníkům cestu k nákupu, ale také aby z webu byla cítit radost z toho, co děláme. Tým wpj zcela naplnil naše představy a k tomu přidal spoustu svých vizí toho, jak má vypadat moderní e-shop. Ochota, rychlost, kvalita a pohodová komunikace, to jsou prvky, které provázely nejen celou realizaci, ale pokračují i nadále. Děkuji všem z wpj za skvěle odvedenou práci a hlavně příjemnou spolupráci. Všem potenciálním zákazníkům rozhodně doporučuji.

Pavel Ehrenberger