Jak vložit video z YouTube na Váš web

25. 06. 2013

Připadá Vám zbytečné psát sáhodlouhé texty o něčem, co lze názorně ukázat v minutovém videu, nebo byste chtěli dodat Vašemu webu nový rozměr pomocí poutavých videí? Pak je tento návod určen právě pro Vás.

Postup je demonstrován na službě pro sdílení videí YouTube a redakčním systému wpjWeb. Prakticky můžete obdobným způsobem na web vložit video i odjinud, ale YouTube umí měřit počty shlédnutí, podporuje videa ve vysoké kvalitě a máme s ním velice dobré zkušenosti.

Získání kódu pro vložení na web


 

Pod Vaším videem naleznete vedle tlačítek Líbí se a Nelíbí se i tlačítko Sdílet, které slouží ke sdílení videa na Internetu. Pod tímto tlačítkem se skrývá hned několik možností, jak video na Internetu sdílet. Pro účely sdílení na webové stránce je nejlepší možností možnost nazvaná Vložit, která slouží k vložení videa přímo na webovou stránku.


 

Video přehrávač si můžete upravit k obrazu svému. Po každé změně nastavení Vám YouTube automaticky vygeneruje nový kód pro vložení na web. Velkou pozornost věnujte nastavení velikosti přehrávače videa. Tato velikost je udávána v obrazových bodech (pixelech) ve formátu šířka × výška. Dbejte na to, aby šířka vkládaného videa nebyla větší než šířka vaší stránky. Pokud se spletete, pak není nic ztraceno, stačí kód smazat a vložit nový. Nejsteli si jistí šířkou své webové stránky, pak použijte přehrávač široký 640 pixelů.

Vložení přehrávače s videem na web

Přehrávač s videem můžete na web vložit prakticky kamkoli, kde máte možnost vkládat formátovaný text. Nejčastěji budete videa vkládat do stránek, ale není problém video stejným způsobem vložit i do detailu produktu, nebo kamkoliv jinam.


 

V editoru formátovaného textu klikněte v druhé řádce na poslední položku zvanou Zdroj. Tímto kliknutím přepnete editor do zobrazení umožňujícího pokročilou editaci.


 

Kód zkopírovaný z YouTube nyní vložte na požadované místo a druhým kliknutím na tlačítko Zdroj přepněte editor zpět do jednoduché editace.


 

Váš video přehrávač se v editoru zobrazí jako obdélník s nápisem IFRAME. Kliknutím do tohoto obdélníku jej označíte a pomocí tlačítek pro zarovnání textu můžete video zarovnat jako běžný text.


 

Není tedy problém video umístit na střed, nebo jej vložit mezi dva odstavce doplňujícího textu. Všechny důležité a relevantní údaje tak můžete shromáždit na jediném místě.

Nyní již stačí pouze provedené změny uložit a užívat si videa na Vašem webu.

Ukázka vloženého videa na webové stránce

A takto nějak vypadá video vložené na webovou stránku. Jak můžete vidět, fantazii se meze nekladou - video lze s naším systémem vložit skutečně kamkoli, kde je možnost vložit formátovaný text.