Herbal-store.cz je druhý nejrychlejší e-shop v ČR

10. 01. 2020

V analýze rychlosti 35 tisíců českých e-shopů jsme získali 2 místa v první desítce.

Blog Reshopper.cz zveřejnil studii, ve které se Jindřich Fáborský zaměřil na rychlost načítání všech českých aktivních e-shopů. Náš klient Herbal-store.cz si v ní odnesl fantastické 2. místo. Kupkolo.cz se umístilo desáté. Jelikož se testoval vzorek čítající přes 35 tisíc e-shopů, považujeme to za vynikající výsledek.

Rychlost načítání webu je pro e-shopy klíčová a jejímu zlepšování se dlouhodobě věnujeme. Svižnost webu ovlivňuje, jak dlouho se zákazník na e-shopu zdrží, zda z frustrace neodejde před dokončením nákupu, zda se rád vrátí. Google k rychlosti webu přihlíží jako k jedné z metrik, podle kterých řadí weby na stránce s výsledky vyhledávání. Rychlost načítání webu ovlivňuje i cenu PPC reklam – za inzerci pomalé stránky zaplatíte víc.

 Autoři studie ale poukázali také na to, že lepší výsledek nemusí znamenat kvalitnější web. Weby bývají kvůli novým technologiím pomalejší. Zastaralý web tedy může být ironicky rychlejší než zbrusu nový. Hlavními zpomalovači jsou především moderní marketingové nástroje. Oba e-shopy z naší dílny využívají potřebné a nové technologie, které rychlost ovlivňují, přesto jsme je dokázali optimalizovat tak, aby v načítání předčily svou konkurenci.

 

Zdroj: https://www.reshoper.cz/datablog/studie-rychlost-webu-e-shopu-v-roce-2019/