Automatické importy produktů do e-shopů xml, csv

19. 05. 2013

Všichni asi znáte importní moduly, které vám umožní do e-shopu importovat zboží od velkých dodavatelů. Tito dodavatelé mají většinou dobře zpracované XML kanály a do jejich údržby investují nemalé peníze. Jenže co když chcete importovat produkty z vlastního skladového systému nebo od menšího dodavatele? S naším importním modulem to není problém.

Na základě letitých zkušeností s tvorbou e-shopů jsme zjistili, že síla každého e-shopu je v unikátním zboží, které lze zpravidla získat pouze od menších dodavatelů. Jenže tito dodavatelé nemají peníze na to, aby živili tým lidí, který by se jim staral o standardizovaný a funkční XML kanál. Z tohoto důvodu jsme investovali svůj čas do vytvoření univerzálního importního modulu, který je nyní nedílnou součástí našeho systému kupshop.

S naším modulem je import od malých dodavatelů relativně snadný - od dodavatele je nutno získat pouze ceník zboží v podobě tabulky (např. soubor aplikace MS Excel). Tento soubor nám stačí zaslat/donést a my pro něj vytvoříme transformaci, která ve spolupráci s importním modulem umožní import dat ze skoro libovolného souboru do kupshopu. Komplikace mohou nastat pouze v případě, kdy zboží není označeno identifikačními kódy.

Samozřejmě nemusíte pouze importovat, díky našemu modulu můžete i snadno aktualizovat počty kusů skladem. To oceníte například ve chvíli, kdy držíte stav skladových zásob ve formě tabulkového souboru. To, co byste jinak museli ručně hodiny přepisovat, zvládne náš modul za vás během pár vteřin.

Bohužel téměř pro každý soubor je nutno vytvořit jinou transformaci, proto počítejte s prodlevou zhruba dva pracovní dny mezi poskytnutím zdrojového souboru a zprovozněním našeho modulu.

Možnosti importů

Automatické

  • Plně automatický import z online přístupného souboru každých 6 hodin
  • Možnost automatického vytváření širokého spektra variant jednoho produktu
  • Možnost automaticky neimportovat vyprodané zboží
  • Možnost automaticky odmazávat zboží vyřazené ze souboru
  • Možnost zákazu importu nových položek (režim synchronizace)
  • Možnost automatického označení nově přidaných položek vlaječkou nové zboží

Poloautomatické

  • Automatický import z jednorázově nahraného souboru
  • Možnost importu podrobných informací (popisky, specifikace, ceny, výše daně, slevy, akce,…)
  • Možnost importu fotografií
  • Možnost importu kategorií a skupin zboží

A samozřejmě i všechny možnosti plně automatického importu.