Tvoříme e-shopy
Novinky

Orientační běh pro Bertíka

27. 06. 2023 5 minut

Když se potká skvělá myšlenka s lidmi, kteří chtějí pomoci, povedou se i malé zázraky. Cesta dvouletého Bertíka a jeho rodičů se potkala s tou naší, díky čemuž vznikl charitativní orientační běh s cílem finančně přispět na léčbu a potřebné pomůcky.

SdíletOrientační běh pro Bertíka

BERTÍKOVA CESTA

Příběh Bertíka jsme si nevybrali jen tak náhodou. Bertík je chlapeček rodičů Marti a Ondry, což jsou kamarádi naší kodérky Monči, která přinesla jeho příběh do WPJ. Bertík se narodil jako vytoužené miminko a od počátku se zdálo, že bude zcela zdravý. Asi po 14 dnech od porodu se u Bertíka objevila pupeční kýla a musel na operaci. Následovala fyzioterapie, kde začalo vznikat první podezření na menší hybnost nožiček. Jelikož po roce cvičení Vojtovy metody nedocházelo k viditelnému zlepšení, navštívil Bertík neurologa. Ten po magnetické rezonanci zjistili, že má Bertík vrozenou vadu míchy a deformované dva obratle. Trpí tak omezenou hybností nožiček. Dnes se už dvouletý Bertík stále není schopen sám postavit a posadit jinak, než do „W“ sedu.

NADĚJE NA LEPŠÍ BUDOUCNOST

Vyhlídky do budoucna nemá Bertík jisté, ale existuje naděje, že mu intenzivní neurorehabilitace pomohou a jednou dokáže sám vstát a chodit. Aktuálně s rodiči dojíždí každý den čtrnáct dní v měsíci na speciální rehabilitace do Saremy v Liberci a do Prahy do Cortex Neuro Center. Všechny potřebné terapie, rehabilitace i speciální pomůcky, které dávají Bertíkovi šance se jednou postavit na nožičky, jsou časově i finančně náročně a bohužel jsou nad rámec toho, co hradí zdravotní pojišťovna. Proto jsme se rozhodli Bertíkovi a jeho rodičům pomoci.

Orientační běh pro Bertika

KRÁSNÁ VĚC SE PODAŘILA

Jelikož máme ve firmě spoustu nadšených sportovců, vznikla myšlenka uspořádat charitativní orientační běh. Náš prvotní cíl, vybrat alespoň něco málo mezi zaměstnanci, se postupně proměnil v cíl vybrat společně částku 40 000 Kč. Od začátku jsme v tom nebyli sami. Do příprav se zapojil i Oddíl orientačních sportů Vrchlabí, který nám zapůjčil potřebné vybavení a naplánoval skvělou trasu. Ještě jednou děkujeme! My ve firmě jsme se postarali o organizaci, bohaté občerstvení, alko i nealko pití a zábavu. Na startovní listině jsme měli 69 účastníků závodu a i s dobrovolníky, kteří se starali o organizaci celé akce, a dalších účastníků, kteří přišli později na zábavu a dražbu, nás bylo přes 100. Nakonec se nám podařilo neuvěřitelné a díky příspěvku WPJ, dobrovolnému startovnému, dražbě i příspěvkům za jídlo a pití jsme pro Bertíka vybrali 68 000 Kč! Je to skvělá částka, ale zdaleka nebude stačit na vše potřebné a léčbu, která je mnohem nákladnějšÍ.

CO BUDE DÁL?

Pokud jste nemohli běžet s námi, ale rádi byste se podíleli na pomoci Bertíkovi a jeho rodičům, můžete přispět do sbírky na Doniu! Právě se vybírá na pobyt v Centru Hájek ve Šťáhlavech. Toto centrum se zabývá intenzivními rehabilitacemi a má velmi dobré výsledky. Bertíkovi by zde mohli pomoci s posílením celého těla a zlepšit způsob lezení. Jedná se o 14denní pobyt, jenž by byl hrazen ze soukromých prostředků. Pokud se podaří vybrat více peněz, než je cíl na Donio, budou použity k rehabilitacím, na které Bertík pravidelně dojíždí a pojišťovna je nehradí.

ZAPOJTE SE DO POMOCI BERTÍKOVI!