Tvoříme e-shopy
Novinky

Rascal Bikes - Prémiová dětská kola z Brna

03. 05. 2023 6 minut Zákazníci

Jaké je vlastně to nejlepší dětské kolo? Určitě by mělo být lehké, snadno ovladatelné, bezpečné, hezké pro oko a doplněné o vymazlené komponenty. Přesně taková jsou dětská kola a odrážedla od Rascal Bikes. Kromě originálních kol mají nově designově i funkčně vyladěný e-shop od nás.

SdíletRascal Bikes - Prémiová dětská kola z Brna

DĚTSKÁ KOLA JAKO ŘEMEN

Když na trhu není to, co hledáte, začněte to vyrábět sami. To si zřejmě řekli Jakub Holec a Ondra Brunecký při výběru těch nejlepších jízdních kol pro vlastní děti. Oba zúročili své znalosti a zkušenosti z předchozích zaměstnání a díky tomu začala roku 2010 v Brně vznikat značka Rascal Bikes, která dnes prodává dětská odrážedla, ale i klasická a horská dětská kola. Svého oficiálního představení se značka dočkala teprve v roce 2019, ale už za tak krátkou dobu své existence si získala velkou popularitu. Důvodem jsou kvalitní rámy z hliníku a karbonu, skvěle uzpůsobená geometrie kol, nízká hmotnost, originální barevná provedení, personalizace rámu, ale také lehké a velikostně přiměřené komponenty a příslušenství. 

VOLNÁ RUKA PŘI EDITACI OBSAHU
A SPOUSTA FOTEK I VIDEÍ

Požadavkem klienta bylo vytvořit řešení, které poskytuje co největší flexibilitu při editaci e-shopu a tvorbě klientského obsahu, jako jsou články a návody. Soustředili jsme se na maximální jednoduchost, aby byly budoucí úpravy snadné, rychlé a vždy se zachovala stejná designová linie. Použitá barevná škála navazuje na současný design brandu. 

Návrh je složen z černých prvků na bílém pozadí doplněný o paletu pastelových barev. Originální a poutavé fotky provází zákazníka napříč celým e-shopem, díky čemuž nabírá na autentičnosti. Videa představující značku i jednotlivá kola v praxi dodávají celému řešení trochu dynamiky a oživují i galerii na detailu produktu. 

Samotný detail produktu je zajímavý svým grafickým zpracováním. Barevná varianta produktu se promítá nejen na prvotní fotce, ale také na pozadí u popisu produktu. Zákazník se tak maximálně naladí na vybranou barevnou variantu kola. 

Celý design e-shopu jsme se snažili držet v promyšleném a líbivém stylu, stejně jako jsou kola samotná. Přidali jsme autentické ikonky USP, graficky zobrazené výhody kol i tabulky velikostí pro usnadnění výběru. Důkladnou péči dostalo i mobilní zobrazení, kde zákazník také narazí na imagové fotky a videa.

NAPOJENÍ A JAZYKOVÉ MUTACE

Nový e-shop s originální grafikou si klient napojil na vlastní informační systém a to díky našemu API, pomocí kterého se zakládají produkty v e-shopu a aktualizují se ceníky i skladové zásoby. Obráceným směrem se pomocí API stahují objednávky z e-shopu do ERP, kde je umožněna změna stavů objednávek v e-shopu, na základě kterých zákazníkovi odchází transakční emaily. 

Expedice probíhá v ERP, kdy je e-shop pouze informován o zásilce a zákazníkům zasílá čísla balíků při vyexpedování. API také umožňuje vytváření B2B zákazníků z ERP do e-shopu a nastavení vlastních ceníků. 

E-shop je tedy hybrid, což znamená, že je na jedné platformě B2B i B2C řešení v závislosti na druhu zákazníka. Řešení má hned 3 jazykové mutace, které si administrátoři spravují snadno na jednom místě.

OTÁZKY NA KLIENTA

CO PRO VÁS BYLO ROZHODUJÍCÍM FAKTOREM PŘI VÝBĚRU NOVÉHO DODAVATELE E-SHOPOVÉHO ŘEŠENÍ? A PROČ NAKONEC PADLA VOLBA NA WPJ?

„Řekl bych, že nejvíce důležité pro nás bylo doporučení Vašich stávajících klientů. Reference jsme si od nich sami vyžádali a některé jsme i obvolali. Důležitá pro nás byla také ukázka dosavadní práce, hlavně co se týče UX designu. Svou roli měla samozřejmě i cena, ale primární pro nás byl pozitivní feedback stávajících klientů, což není vždy standard.“

JAK BYSTE ZHODNOTILI SPOLEČNOU SPOLUPRÁCI A PROCES TVORBY E-SHOPU?

Tady už to mělo občas nějaké zádrhely. Když bych měl ale srovnat všechny implementace a tvorby webů, které máme za sebou, tak spolupráce s wpj patřila k těm jednodušším a lepším, i díky komunikaci pana Etricha. Během procesu jsme narazili na nečekané komplikace při napojení na ERP systém, ale to se dalo trochu čekat. Když bych měl dát známku, tak bych dal  2-.“

CO VÁM NA E-SHOPOVÉM ŘEŠENÍ OD WPJ NEJVÍCE VYHOVUJE? JAK SE VÁM V ADMINU PRACUJE?

S hodnocením adminu bych ještě chvíli počkal. E-shop běží teprve chvíli a stále řešíme B2B sekci a dolaďujeme poslední detaily napojení na ERP systém.“

MÁTE ZÁJEM O WPJSHOP?

Chcete nahlédnout do efektivní administrace wpjshopu a dozvědět se o dalších funkcích platformy? Kontaktujte nás, rádi vám pošleme demo e-shopu.