Tvoříme e-shopy
Novinky

Zasněžená osmdesátková firemka ve 1200 m. n. m.

12. 01. 2023 4 minut Aktuálně

Stejně jako většina firem jsme se i my s uplynulým rokem rozloučili na společné firemní akci. Rok 2022 jsme nemohli zakončit lépe, než ho strávit v Krkonoších a již 4. rok po sobě tak jet vypnout na chalupu do hor. Tentokrát se akce odehrávala na Brádlerových boudách v nadmořské výšce téměř 1200 m. n. m., kam jsme si ve 30ti lidech vyrazili užít sněhu.

SdíletZasněžená osmdesátková firemka ve 1200 m. n. m.

SNĚŽENKY A MACHŘI PO 40TI LETECH

Pokud jste na Brádlerových boudách nikdy nebyli, tak se Vám pokusíme přiblížit místní atmosféru. Zavzpomínejte si na lyžák se školou, kde jsou na jednom patře společné koupelny přes chodbu, malé pokojíky s postelemi, skříní a umyvadlem, tradiční české jídlo a v okolí nikde nikdo, jen zasněžené hory. Prostě značka ideál. Brádlerovým boudám se naštěstí stále vyhýbá modernizace a tak se i díky jedinečné horské atmosféře a téměř původnímu interiéru chalupa dostala do filmu Poslední závod. Retro prostředí chalupy si žádalo i retro outfity, proto jsme si uspořádali menší cestou zpátky v čase do 80.let. Prohledali jsme skříně našich rodičů a babiček, navštívili second handy a stylově oblečeni jsme vyrazili do Špindlu na naši prozatím nejvýše položenou firemku.

MENŠÍ ZTRÁTY A CESTA ZA TMY NA CHALUPU

Do 1200 m. n. m. jsme se naštěstí nemuseli škrábat pěšky. Z Vrchlabí nás wpj bus odvezl až do Medvědího kolena, kde už čekala rolba, která nás vyvezla k chalupě. Ze sportovního vyžití v okolí chalupy, které následovalo po příjezdu, jsme si mimo sněhu za krkem a pár zničených saní, odnesli i jedno menší zranění v podobě šrámu na čele.

Odpolední program byl jasný, prozkoumat kouzlo zasněžených vrcholků hor a využít krásného počasí, které na horách nebývá pravidlem. Nafasovali jsme skialpy, někteří sněžnice a vyrazili jsme na 7 km dlouhou trasu po vrcholcích Krkonoš za západem slunce. Naše cesta vedla na Martinovku, přes Dívčí a Mužské kameny na Petrovku, kde jsme si dali čaj a pak už jsme s čelovkami na čepicích opět vyrazili směr Brádlerovy boudy.

Retro party
Retro party

RETRO VEČER A JÍZDA DO ŠPINDLU

Večerní program byl stále ve znamení osmdesátkových outfitů. Po večeři jsme otestovali naše vědomosti o Česku, ale také jak dobře se známe navzájem. Nechyběla prezentace na shrnutí uplynulého roku, ale ani správná retro party, která se protáhla až do ranních hodin. Následující den jsme raději nepřeceňovali naše síly a další výšlap na skiaplech jsme vyměnili za 3 km dlouhý sjezd na saních do Špindlu, kde na nás opět čekal wpj bus, se kterým jsme zamířili zpět do Vrchlabí.

I když nás firemní akce, ať už celofiremní nebo po odděleních, provází celým rokem, na závěrečné firemce si dáváme vždy extra záležet. Je to chvíle, kdy společně tráví čas téměř celá firma, promícháme se napříč odděleními a kolektiv se tak více upevní. Co víc dokáže spojit tým, než společné zážitky.